grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Kurzy českých akcií

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
AAA změna {value}%
CETV změna {value}%
ČEZ změna {value}%
ECM změna {value}%
ERSTE změna {value}%
FORTUNA změna {value}%
KITD změna {value}%
KB změna {value}%
NWR změna {value}%
NWR změna {value}%
ORCO změna {value}%
PEGAS změna {value}%
PHILIP M. změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
VIG změna {value}%

IHNED.cz - Byznys

Byznys.IHNED.cz IHNED.cz
 • Vynález on-line crowdfundingu umožňuje snadno investovat do realit a developerských projektů i drobným investorům. Doménou tohoto pět let starého byznysu jsou hlavně USA a Velká Británie. Crowdfundingová platforma pro developerské projekty je už i v Česku. Vznikla pod názvem Upvest.

 • V Mexiku se bude těžit lithium pro automobilku Tesla. Za projektem stojí společnost Bacanora Minerals, která letos získala i poloviční podíl v těžbě lithia v německé části Krušných hor. Významná ložiska lithia jsou i v Česku. Chce je těžit australská firma European Metals. Začíná také souboj o podíly ve firmách, které surovinu klíčovou pro rozvoj elektromobility těží. Hodně aktivní jsou nyní Číňané.

 • Na zahraničních trzích si Bomar pochvaluje pomoc vládní agentury CzechTrade, kterou využívá v různých destinacích. Firma díky agentuře vystavuje na zahraničních veletrzích ve společných českých stáncích. Dále si nechává vytipovat potenciální partnery, se kterými by mohla spolupracovat.

 • V tuzemsku fungují dva fondy, které se úzce specializují na nákup průmyslových nemovitostí - skladů a výrobních hal. Oba jsou určeny pro kvalifikované investory. V Česku se připravují další fondy se zaměřením na tento typ nemovitostí a časem by mezi nimi mohly být i fondy pro drobné střadatele.

 • Ve střední a východní Evropě patří tuzemští realitní investoři mezi kapitálově vůbec nejsilnější. Jejich zvýšenému apetitu nahrávají levné peníze. Realitní obchody zpomalí až poté, co ČNB razantněji zvýší základní úrokovou sazbu, což povede ke zdražení podnikatelských úvěrů. V rozhovoru s HN to říká Mark Robinson, expert na výzkum v mezinárodní poradenské firmě Colliers.

 • České firmy hledají zhruba 200 tisíc pracovníků. To se jim ale v době rekordně nízké nezaměstnanosti nedaří. Přibývá tak nápadů na "dovoz" lidí z ciziny. Již rok funguje projekt Ukrajina, který pomáhá Ukrajincům s žádostmi o víza. Ministerstvo financí nyní navrhuje podobný model použít i na pracovníky z Vietnamu.

 • Celkem 238 měst a regionů z USA, Kanady i Mexika projevilo zájem o umístění nové centrály technologické společnosti Amazon. Nová centrála (HQ2) má mít rovnocenné postavení s tou současnou v Seattlu. Některým kritikům, například v Kanadě, se však nezamlouvá, že by Amazon přebral menším firmám kvalifikované zaměstnance. Těch je už tak nedostatek.

 • Investice do nemovitostí v Česku táhnou. Zájem o realitní fondy roste, oproti západní Evropě však stále zaostává.

 • Klíčovou ekonomickou událostí tohoto týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. ECB by na něm měla rozhodnout o prodloužení programu odkupu aktiv. Zároveň ale pravděpodobně dojde ke snížení finančního objemu nákupů dluhopisů.

 • Na čtvrtletní hospodářské výsledky americké společnosti Hasbro měl negativní vliv bankrot maloobchodního řetězce Toys "R" Us. Přesto výrobci hraček rostly tržby i zisk. K růstu společnosti přispěla silná poptávka po robotech Transformers, figurkách My Little Pony či stolních hrách Monopoly. Konkurenční společnost Mattel zveřejní výsledky ve čtvrtek. Potýká se s poklesem zájmu o své hračky.

 • Poradce a řídící partner společnosti Consillium Tomáš Klápště hospodaří s penězi jednoho z českých miliardářů. S HN hovořil o tom, proč jsou firmy na trhu drahé, i o tom, jestli se mu nestýská po Patrii, kde působil posledních skoro dvacet let. "Zlákalo mě podílet se na rozjezdu a správě něčeho, co je v našich podmínkách nové, co je spojené s úžasným člověkem, i to, že máme velkou míru samostatnosti i zodpovědnosti," vysvětluje.

 • Budoucí obchodní dohoda dovozcům pravděpodobně nebude klást podstatné tarifní překážky. Budou se ale muset přizpůsobit postupně se odlišující regulaci a povinným certifikacím.

 • Stále nízké úrokové sazby hypoték a stoupající ceny bytů lákají řadu lidí ke koupi nemovitosti. Považují ji za jistou variantu zhodnocení peněz. Jako u každé investice je namístě si před případnou koupí nemovitosti položit několik otázek, radí investiční poradce Libor Pliml.

 • V červnu 2016 si Britové odhlasovali vystoupení z EU. Z toho plynoucí změny pocítí všechny členské země, otázkou zůstávají podmínky. Rozchod s EU bez dohody by exportéry zasáhl.

 • Evropská komise se obává, že několik výrobců aut v Německu bylo zapleteno do kartelových dohod. Inspektoři EK uskutečnili razie v kancelářích Volkswagenu a Daimleru. Podobné kontroly uskutečnila EK i minulý týden. Spolu se zástupci komise se razie účastnili i zástupci německého antimonopolního úřadu.

 • Podle estonského poslance Kalleho Pallinga by města měla povolit digitální platformy na sdílení jízd, protože to zlepší dopravu a postupně sníží vlastnictví aut. Navíc jsou podle něj změny nevyhnutelné vzhledem k nástupu aut bez řidiče v budoucnosti. Palling v rozhovoru pro HN radí změkčit pravidla pro klasické taxislužby a zavést rovný proces udělování jednoduchých licencí pro všechny, včetně řidičů Uberu.

Copyright © 2010-2016 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit