Start-upy ze střední Evropy si razí cestu do Silicon Valley společně
Napsal Super User
Američtí investoři si vyslechli prezentaci dvanácti středoevropských firem. Byly mezi nimi také české Manta Tools, BrandEmbassy a Angelcam.
Dvanáct vybraných technologických firem původem ze střední Evropy se mezi 21. a 23. dubnem 2015 sešlo v Silicon Valley, aby se představilo místním investorům.
Jedná se o pilotní projekt v rámci iniciativy WE4Startups mezi zeměmi visegrádské čtyřky v oblasti podpory start-upů. Cílem je přiblížit a zatraktivnit region CEE a přitáhnout tak pozornost amerických fondů rizikového kapitálu i individuálních investorů do středoevropského start-upového ekosystému.
Vedle slovenských, polských a maďarských firem se v Silicon Valley ukázaly také české společnosti Manta Tools, BrandEmbassy a Angelcam, které tak dostaly možnost představit své projekty panelu odborníků ze Silicon Valley, mezi kterými byl Bill Reichert z Garage Technology Ventures, Lea Bajc, Mohanjit Jolly z Draper Fisher Jurvetson, John Wolpert z IBM Watson nebo Fadi Bishara z Blackbox.
Manta Tools pomáhá společnostem s velkými datovými sklady udělat pořádek v jejich business intelligence. Dané řešení podporuje technologie používané v největších korporacích se sídlem převážně v USA. „Iniciativa We4Startups pro nás znamená skvělou příležitost, jak se prezentovat v Silicon Valley. Nejde jen o zkušenosti a ocenění, ale také o setkání se zajímavými lidmi a navázání nových partnerství,“ uvedl Tomáš Krátký, výkonný ředitel Manta Tools.
BrandEmbassy spustila první nástroj na trhu, který umožňuje společnostem najít a jednoduše oslovit nespokojené zákazníky v online prostředí. Firma s londýnskou pobočkou a českými zakladateli monitoruje celosvětově 50 milionů online diskuzí ve dvaceti jazycích a automaticky třídí příspěvky dle vlivu zákazníků na ostatní uživatele a urgentnosti požadavků. Projekt Angelcam je on-line platforma a první app-store pro IP kamery, který nabízí řadu užitečných aplikací a přetváří tak konvenční kamerové systémy na smart kamery.
Na přípravě a organizaci celého projektu se podílela kancelář CzechInvestu v San Franciscu. „Akce měla mezi místní komunitou velký ohlas a už teď začínáme pracovat na dalším běhu v druhém pololetí tohoto roku. Spolupráce v regionu V4, inspirována po vzoru Skandinávských zemi, se zda být vhodným modelem, jak přitáhnout pozornost zahraničních investorů do našeho regionu a obecně budovat podvědomí o technologiích a inovacích v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Roman Horáček, zahraniční zástupce CzechInvestu na západním pobřeží USA.
Zdroj: tiaková zpráva agentury CzechInvest
Technicke aktuality
-
Pijete víc než je zdrávo? Nové poznatky ukazují, jak působí alkohol na vaše tělo
Ačkoliv legendární Hogo Fogo tvrdil, že "Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství!" realita je bohužel jiná. A dá se souhlasit jen s první polovinou výroku.
-
Hrozivá smrt českého vynálezce. Osudným se mu stal choceňský tunel
Jméno Jana Pernera se zapsalo do historie české železniční dopravy. Po tomto inženýrovi nesou jméno vlaky, ulice, náměstí i Dopravní fakulta pardubické univerzity. Na železnici pracoval, ale také tragicky zemřel. Osudným se mu stal choceňský tunel.
-
Křížové výpravy jako výsada středověku? Ani náhodou, Západ má spadeno na Levantu i dnes
I když se nám mohou zdát křížové výpravy jako dávno promlčený fenomén, který s moderní Evropou má pramálo společného, není tomu tak. Stačí se jenom podívat na některé z politických projevů k situaci na blízkém východě. Asi nejznámějším z nich jsou výroky bývalého prezidenta USA George Bushe, který válku proti terorismu označil slovem „křížová výprava.“
-
Proradný Korvín? Turecké nebezpečí ignoroval, místo toho vydrancoval Česko
Mezi významné, mocné a cílevědomé panovníky jistě patřil Matyáš Korvín. Tento muž nepocházel z královské rodiny, i přesto se stal českým „vzdorokrálem“. Jak vypadala jeho vláda? A jak se postavil k otázce tureckého nebezpečí?
-
Jedna z nejhorších zbraní světa se vrací do služby. Kazetové bomby jsou zpět
Washington - Kazetové bomby se skládají z kazety (kontejneru), který obsahuje menší druh munice například drobné časované bombičky nebo miny. Ty jsou často načasovány tak, aby se aktivovaly až po delší době po bombardování. Vzhledem k tomu, že kazetové bomby jich mohou obsahovat i tisíce, dokáží zaminovat rozsáhlou oblast
-
Hrad Týřov alias pevnost královského hvozdu. Kdo ho ale skutečně postavil?
Známý přemyslovský lovecký hvozd v povodí řeky Berounky se těšil po dlouhou dobu velké důležitosti. Poslední Přemyslovci svůj lovecký revír zajistili postupně 9 hrady. Mezi nejangažovanější patřili králové Přemysl Otakar II. a jeho otec Václav I. Právě oni dva se podíleli též na výstavbě královského hradu Týřov, i když v trochu jiné roli, než se dlouho uvádělo ...
-
Lidská populace začala mutovat? Vědci z celého světa jsou na nohou
Vědcům se po rozsáhlém studiu podařilo prokázat první mutaci lidského genu v souvislosti s přizpůsobením k prostředí v němž žije. Tento objev se podařil u tzv. mořských nomádů v Indonesii.
-
Stroj, který měl zničit Sovětský svaz? Přišel příliš pozdě, teď nikdo neví, co s ním
V letošním roce bylo ohlášeno, že do roku 2036 bude z vyzbroje Letectva Spojených států vyřazen bombardér Rockwell B-1 Lancer. Jeho vývoj, služba a použití rozhodně patří k tomu zajímavějšímu v bohaté historii letectví.