grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Nejnavštěvovanější cíle turistů: Pražský hrad i ostravský industriál

ilustrační foto zdroj: www.freedigitalphotos.net autor: Vlado ilustrační foto zdroj: www.freedigitalphotos.net autor: Vlado

Nejnavštěvovanějšími turistickými objekty byly v roce 2012 Pražský hrad, pražská ZOO a centrum AquaPalace v Čestlicích. Vyplývá to z výsledků výzkumu návštěvnosti turistických cílů, který provedla agentura CzechTourism.

Pražský hrad obhájil prvenství v žebříčku s celkovým počtem 1,6 milionu platících návštěvníků, což bylo o téměř 200 tisíc více než v předchozím roce.

 

Z pátého na čtvrté místo postoupilo Židovské muzeum v Praze s celkovým počtem 553 tisíc návštěvníků. Do první desítky se v souladu s očekáváním agentury CzechTourism probojoval nově otevřený komplex ostravských industriálních památek Dolní oblast Vítkovic a Landek Park, kterému 533 tisíc návštěvníků vyneslo páté místo.

„Výsledky výzkumu potvrzují dlouhodobě stabilní pozici tradičních turistických cílů, jako jsou hrady, zámky a další památkové objekty. Ty tvoří nosné jádro produktové nabídky cestovního ruchu v ČR. Současně je ale patrný i rostoucí zájem o nové typy atraktivit, například industriální památky a zážitkové atraktivity,“ uvedla Markéta Vogelová z agentury CzechTourism.
 
Žebříček TOP 20 nejnavštěvovanějších turistických cílů a základní přehled nejnavštěvovanějších památek podle jednotlivých typů naleznete v přiloženém dokumentu. Úplný přehled bude zveřejněn na webu agentury CzechTourism v nejbližších dnech.

 

zdroj: tisková zpráva agentury CzechTourism

 

Pro psaní komentářů se přihlašte
Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit