grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Ryanair bude létat do Ruska

ilustrační foto zdroj: www.flickr.com autor:  Paolo Margari ilustrační foto zdroj: www.flickr.com autor: Paolo Margari

Rusko otevřelo své nebe pro irský low-cost. V letovém řádu největšího v Evropě nízkonákladového leteckého přepravce Ryanair se objeví Moskva a Petrohrad. První lety se plánují na jaro příštího roku.

Ryanair bude létat do Ruska z Irska. V Petrohradu bude přijímat cestující nejspíše na letišti Pulkovo. Pokud jde o Moskvu, jednání s moskevskými letišti pokračují. Zatím je známo, že se jedná o dvou variantech: Domodědovo a Vnukovo. O perspektivách Ryanair hovoří generální ředitel poradenské společnosti Infomost Boris Rybak:

- Společnost bude dělat určitou konkurenci, ne ale velkou. Je však známo, že když už Ryanair někam přijde, začíná postupně svou činnost rozšiřovat.

 

Přijít na ruský trh se rozhodla irská letecká společnost po zavedení v Rusku nového systému rezervace letenek („letíš nebo ztratíš“). Teď budou cestující moci odmítnout platit za minimálních 10 kg nákladu, když ho nemají. Dříve to museli platit v každém případě. Je také možno odmítnout oběd. Nebude možno ale vrátit letenku a dostat kompenzaci. Komentuje generální ředitel online-agentury Aviakassa.ru Maxim Poberežnik:

- Cestující teď budou muset dávat dobrý pozor na to, jestli mohou svou letenku vrátit, nebo ne. V zahraničí si lidé už dávno zvykli na to, že vrátit je možno jen letenku dražší ekonomické nebo byznys třídy.

Zařídit nízkonákladové lety se pokoušeli v Rusku i dříve. Můžeme si vzpomenout na letecké společnosti Sky Express a Avianova. Jejich zkušenosti však nebyly příliš dobré. Ta první se změnila v obyčejného přepravce s běžnými cenami letenek. Ta druhá prostě bankrotovala. Náklady byly totiž příliš velké. S objevením systému „letíš nebo ztratíš“ se ruský trh low-costů znatelně oživí, předpovídají experti. Své místo pod sluncem může zaujmout také letecké společnost Dobrolet – projekt ruského Aeroflotu, pokračuje Maxim Poberežnik:

- Jsem přesvědčen, že to, co se nyní chystá udělat Aeroflot, bude úspěšné. Projekt je dost drahý, a mnoho peněz bude vynaloženo na jeho zahájení a podporu v prvních letech.

Dobrolet bude pradvěpodobně létat z Moskvy do Petrohradu, Kaliningradu, Soči, Samary a Jekatěrinburgu. Podle názoru expertů bude tento nízkonákladový letecký přepravce dělat konkurenci nejen leteckým společnostem, ale také železniční dopravě.

 

Zdroj: http://czech.ruvr.ru

foto zdroj: http://www.flickr.com  Attribution Some rights reserved by Paolo Margar

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte
Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit