grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Společnost LG Electronics (LG) uvádí na český trh řadu televizí s technologií 4K Ultra HD

Společnost LG Electronics (LG) uvádí na český trh řadu televizí s technologií 4K Ultra HD, kterou představila již začátkem roku na veletrhu CES 2015. Nadčasový design, věrná reprodukce barev a technologie ColorPrime jsou hlavními benefity letošních modelů. LG ale nezůstává jen u samotných televizí a rozšiřuje svou nabídku novinek i o rozhraní webOS 2.0. Tento systém kromě nových vylepšení disponuje výrazně nižší reakční dobou než předchozí verze a společně s UHD televizemi nabízí úžasný divácký zážitek.

UHD LG 01

V průběhu dubna bude v české republice možné zakoupit 5 nových řad UHD televizorů ve velikosti od 40“ do 105“, které okouzlí skvělým zvukem, nekonečnou barevnou škálou i nadčasovým designem. V průběhu roku se bude portfolio UHD televizí dále rozšiřovat.

 

Barvy jako živé

Důraz je u těchto televizí kladen hlavně na vynikající reprodukci barev z řad ColorPrime, které díky technologii Wide Color LED a Quantum Dot přináší ten nejrealističtější obraz. Technologie Wide Color LED využívá LED panel s novým fosforovým základem, díky čemuž je obraz jako živý a má opravdovou barevnou hloubku. Quantum Dot pomáhá zvýšit barevnou škálu až o 30 %, a prohlubuje tak samotný zážitek z podívané. 

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televizorů s rozlišením 3840 x 2160 mají  vysokou kvalitu a zároveň jemnost obrazu a nabízejí skutečně široké pozorovací úhly. Navíc technologie lokálního podsvícení True Black Control vylepšuje nastavení kontrastu a hloubky barev tak, aby byla černá opravdu sytě černou. Nová funkce Natural Color vylepšuje reprodukci barev a Contrast Optimizer maximalizuje barevný kontrast a jas.

Kvalitní dekodér a 4K rozlišení

Sofistikovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšit jakýkoliv obraz až na úroveň Ultra HD kvality s přihlédnutím ke zdroji signálu. Zabudovaný dekodér HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p i 60p obsah z externích zařízení, díky čemuž si na LG ULTRA HD televizorech užijete ten nejkvalitnější obsah.

Design vytvořený pro náročné uživatele chytrých televizorů nabídne snadno ovladatelné uživatelské prostředí, v kterém se každý lehce zorientuje. Ve spolupráci s dodavateli jako Youtube (LG UHD podporuje nový kodek VP9) či lokální VOD služba Filmbox, bude v televizorech LG dostupný i obsah ve 4K rozlišení. Uživatelé si mohou v My Channels vybrat své oblíbené televizní kanály, které zobrazí přímo v Launcher Baru či prostřednictvím své Smart TV pohodlně surfovat na internetu. 

WebOS 2.0

Uživatelé se mohou taktéž těšit na novou platformu pro chytré televizory webOS 2.0. Nová verze operačního systému přináší kromě vylepšení předchozích prvků rozhraní snížení bootovacího času o více než 60 %, přepínání mezi Smart TV Home Screen a YouTube dokonce až o 70 %. 

Skvělý audio zážitek

LG high end řady UHD televizorů jsou vybaveny multikanálovým ozvučením ULTRA Surround System vytvořeným ve spolupráci se společností Harman/Kardon. Bohatý a silný zvuk zajistí kvalitní zážitek. Pečlivě navržené zabudované reproduktory jsou kompaktní a efektivní. 

Letošní modely UHD televizí budou na českém trhu dostupné od dubna 2015 a prvním místem, kde bude možné si tyto novinky prohlédnut je Showroom LG v nákupní Galerii Harfa.

 

Zdroj: tisková zpráva společnosti LG

 

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit