grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Budoucnost patří ‚chytré‘ domácnosti, ukazuje berlínský veletrh IFA

zdroj: www.freedigitalphotos.net

Zdá se, že cBudoucnost zřejmě patří chytré domácnosti.

„Na tomto stometrovém modelovém bytě se snažíme ukázat, jak může fungovat veškerá technika, kterou už dnes máme k dispozici. Jde nám především o téma nízké energetické spotřeby, bezpečnosti, a o asistenční systémy pro starší lidi,“ říká vedoucí technik firmy ZVEH Berndt Dechert, s nímž se vydáváme do kuchyně. 

Právě u jejího vchodu je umístěna menší plochá dotyková obrazovka, díky které máme celý dům na povel. Tu můžeme ovládat přímo nebo prostřednictvím iPhonu, tabletu nebo chytrými telefony. 

„Tady máte půdorys domu a lehce dotykem zjistíte, kolik jednotlivý pokoj spotřebuje energie, můžete si tu určit teplotu dané místnosti, můžete odtud otevírat nebo zavírat okna, stahovat žaluzie, klidně si i na dálku napustit vodu do vany v požadované teplotě.“ 

Během ukázky, když pan Dechert jednoduchými dotyky zhasíná světla, tlumí led žárovky, pouští klimatizaci se zdá, že na tom není nic složitého. Ale přesto jsou lidé, kteří nemají k moderním technologiím úplně kladný vztah nebo třeba už nemají takový cit v prstech. 

Zvládl by tyto technologické vymoženosti i starší člověk? Starší lidé, kteří mají různá omezení, například hůř vidí, mohou e-dům ovládat velmi jednoduše a intuitivně, tvrdí pan Dechhert a vede mě k další obrazovce, kde jsou obrázky zjednodušené a o poznání větší. 

celý článek na www.rozhlas.cz

 

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit