grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

HTC uvádí Windows Phone 8X

Tchajwanská společnost HTC ve středu (19. září) představila dvojici nových smartphonů, Windows Phone 8X a Windows Phone 8S. Jak je zjevné z jejich názvu, poběží na příchozí nové verzi mobilního operačního systému od Microsoftu. Po Nokii, která která před dvěma týdny přišla s novými Lumi, jde o další příspěvek pro konkurenta dominantního Androidu a applovského iOS pro iPhony a iPady.

Uvedení nových smartphonů přišel na tiskovku HTC v New Yorku podpořit i šéf Microsoftu Steve Ballmer. Novinky označil za "velký milník pro obě společnosti" a těšil se z toho, že jejich dlouholeté partnerství "posunuli na vyšší úroveň".

Přítomnost S. Ballmera na akci HTC naznačuje význam nového softwaru v boji o automobilovém trh. Windows Phone 8 je zřejmě poslední šancí, aby se Microsoft uchytil v perspektivním segmentu. Předchozí sedmičkové verzi systému se velmi prorazit nepodařilo. Podle analytické společnosti Gartner mělo tento systém jen 2,7 procenta smartphonů dodaných na trh v druhém čtvrtletí tohoto roku, mnohem méně než na Android (64%) a iOS (18,8%).

HTC wp8 01Podle některých analytiků může také účast S. Ballmera na akci HTC znamenat i to, že tchajwanský partner dostane větší marketingovou - případně i finanční - podporu. se zatím těšila jen Nokia, která je strategickým partnerem Microsoftu v mobilním světě (S. Ballmer osobně vítal i nové nokiovské Lumi).

Chválou nešetřil ani generální ředitel HTC Peter Chou. Windows Phone podle něj ukázal, že patří mezi "nejlepší mobilní ekosystémy a je schopen konkurovat všem ostatním světovým platformám". HTC přitom více vydělává na mobilech s konkurenčním systémem Android od Googlu.

Obraz a zvuk

Nové windowsové mobily HTC mají podle výrobce kromě nového softwaru zaujmout zejména inovativním fotoaparátem, kvalitu zvuku a výběrem pestrých barev - dostupné budou ve čtyřech barevných variacích. Prodávat se začnou v listopadu, kdy bude zveřejněna i doporučená koncová cena.

Windows Phone 8X by HTC 4,3-palcový Super LCD 2 displej s HD rozlišením a novým krycím sklem Gorilla Glass 2. Je vybaven předním širokoúhlým 2,1 megapixelovým fotoaparátem se světelností f / 2,0. Dokáže zachytit až čtyři tváře najednou a podporuje videozáznam ve Full HD kvalitě (1080p). Zadní fotoaparát disponuje rozlišením osm megapixelů, světelností f / 2,0 a 28-milimetrovým objektivem.

Nižší model Windows Phone 8S by HTC čtyřpalcový Super LCD displej s běžným krycím sklem Gorilla Glass. I fotovýbavy je štandardnejšia: zadní kamera s pěti megapixely, autofocusem zda možností natáčení HD videa, přičemž přední kamera chybí úplně.

Oba windowsové mobily obsahují technologii vylepšení zvuku Beats Audio, kterou HTC integruje do většiny nových smartphonů (vlastní čtvrtinový podíl v její vývojáři, firmě Beats Electronics). Beats Audio má zajistit plnohodnotný hudební zážitek v celém rozsahu slyšitelného zvukového pásma tak, jak autor skladbu složil.

zdroj: http://technologie.etrend.sk

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

M-novinky

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit