grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

Chyba
  • Chyba při nahrávání kanálu
A+ A A-

Objevena nová metoda pro vytvoření kompozitní grafenové folie

V čínské akademii věd vyvinuli novou jednoduchou metodu levné výroby grafenových kompozitů ve velkém množství. Autoři se domnívají, že jejich metoda nalezne využití především při průmyslové výrobě elektrochemických biosenzorů.

grafen film

O grafenu již slyšel téměř každý, jedná se o téměř zázračný materiál s širokým polem potencionálního uplatnění. Avšak jeho plnému komerčnímu využití doposud brání absence levného a  snadného způsobu výroby. Nyní přišli čínští vědci s metodou výroby grafenových folií za pomoci obyčejné (domácí) tiskárny. Jejich způsob spočívá ve střídavém nanášení vrstev grafenu a vrstev polyoxometálátu (v tomto případě H3PW12O40), který je často používán jako funkční materiál, protože jeho struktura je schopna ochránit grafen proti částečné redukci, nebo oxidaci. Výsledná kompozitní folie byla vyrobena nanesením vrstev inkoustu na podklad oxidů india a cínu.

Hlavním problémem, se kterým se autoři této technologie potýkali bylo zacpávání tiskových hlav. Nyní se podívejme blíže na detaily této metody. Na vrstvu oxidu grafenu je nanesena (vytisknuta) PTA vrstva, na ni opět vrstva oxidu grafen atd.. viz. obrázek. Takto vzniklá folie je následně ozážena ultrafialovým zářením, při němž vzniká redukovaný oxid grafenu, což je možné díky fotoobnovitelným schopnostem polyoxometálátu.

Mimochodem, ukázalo se, že kompozitní folie grafenu / PTA mají vysokou elektrokatalytickou schopnost směrem k oxidaci dopaminu, důležitého neurotransmiteru, který se používá ke stanovení koncentrace v diagnostice Parkinsonovy choroby.

 -tom-

 

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Novinky - věda a technika

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit