grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

České start-upy zazářily na TechCrunch Disrupt v San Franciscu

zdroj: agentura CzechInvest zdroj: agentura CzechInvest

Začátkem září se v kalifornském San Francisku sešly stovky start-upových firem z celého světa. Prezentovaly se zde zástupcům předních technologických firem, odborné veřejnosti, médiím, odborníkům na venture capital a samozřejmě potenciálním zákazníkům. TechCrunch Disrupt San Francisko 2014 se zúčastnilo i 12 vybraných českých firem a české start-upové prostředí reprezentovaly více než úspěšně. Firma Oscar Tech Inc. Zvítězila v soutěži SiriusXM o nejlepší vystavující start-up. O organizaci a zajištění české účasti na akci se postaralo zahraniční zastoupení agentury CzechInvest v San Francisku spolu s Czech ICT Alliance a agenturou CzechTrade.

 

„Většina ze zúčastněných českých start-upů prošla dříve úspěšným projektem agentury CzechInvest CzechAccelerator 2011-2014, který podporuje rozvoj firem na zahraničních trzích, mimo jiné právě i v sanfranciském Silicon Valley. Tento projekt v současnosti končí, na podporu start-upů se však chceme zaměřit i do budoucna, a na projekt proto navážeme jeho dalším pokračováním,“ ujišťuje Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest.

„České start-upy se za oceánem zároveň prezentovaly desítkám místních investorů v rezidenci honorárního konzula České republiky Richarda Pivničky,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. „Zaujala například intuitivní mobilní aplikace BlindShell pro zrakově postižené,“ dodává.

Pozornost vzbudila také firma Oscar Tech Inc. nabízející mobilní aplikaci pro seniory. Vyhrála soutěž Sirius XM Startup Alley Pitch a dostala příležitost oslovit další zájemce na TechCrunch Disrupt London, který se ve Velké Británii koná 20. a 21. října 2014. „Do San Franciska jsme vyjeli s cílem nejen se inspirovat, ale zejména získat kontakty na strategické partnery, kteří se chystají nebo už působí na trhu orientovaném na seniory. Úspěch v soutěži je významným povzbuzením do další práce,“ komentuje zástupce Oscar Tech Inc. Tomáš Posker.

Na start-upovém setkání, které se pod taktovkou společnosti TechCrunch pravidelně koná také například v již zmíněném Londýně a New Yorku, nezapadli ale ani ostatní čeští zástupci, například firmy Corinth, Czechgeeks či Be3D. Na akci zavítal také velvyslanec České republiky v USA Petr Gandalovič, který se zástupci CzechInvestu a Ministerstva financí ČR následně jednal s předními technologickými firmami ze Silicon Valley, které už v České republice působí.

TechCrunch Disrupt je ideální akcí pro úspěšné české start-upy s globálními ambicemi. I do budoucna budeme podporovat české zastoupení na ní, nejlépe ve formě národního pavilonu a za už osvědčené spolupráce s agenturami CzechInvest a CzechTrade,“ konstatuje Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance.

 

zdroj: tisková zpráva agentury CzechInvest

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

PC novinky

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit