grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Nový procesor Intel® Itanium® 9500 nabízí přelomové vlastnosti pro nejnáročnější aplikace

“Ve světě, v němž firmy ve snaze dosáhnout konkurenční výhody stále více spoléhají na IT, se více a více podnikových aplikací právem označuje jako „kritických”; tyto aplikace musí být neustále dostupné, musí být rychlé a extrémně spolehlivé. Právě pro tyto počítačové zátěže jsme vytvořili procesor Intel Itanium 9500,” říká viceprezidentka a generální manažerka divize pro datacentra a propojené systémy ve společnosti Intel Diane Bryantová. „Rodina procesorů Intel Itanium je postavena na zcela nové mikroarchitektuře a nabízí skutečně revoluční výkon. Jako taková je nejlepším důkazem úsilí společnosti Intel nabídnout nebývaNový procesor Intel® Itanium® 9500 nabízí přelomové vlastnosti pro nejnáročnější aplikace.

 

Novinky

  • Procesor Intel Itanium 9500 nabízí jedinečnou dostupnost, odolnost vůči chybám a vyšší výkon oproti předchozí generaci.

  • Díky dvojnásobnému počtu jader v nové architektuře nabídnou procesory řady Itanium 9500 až 2,4krát vyšší škálování výkonu a o 33 procent rychlejší I/O oproti předchozí generaci. Dále nabídnou nové funkce, například Intel® Instruction Replay Technology.

  • Budoucí generace procesorů Intel Itanium přijmou inovativní model „modulárního vývoje“, jenž umožní hlubší propojení mezi rodinou procesorů Intel Itanium a Intel Xeon E7, od sdílených křemíkových prvků až po plnohodnotnou kompatibilitu patic. To zajistí udržitelnou cestu pro další vývoj procesorů Itanium a zajistí vyšší flexibilitu pro partnery společnosti Intel.

SANTA CLARA, Kalifornie, 8. listopadu 2012 – V době nebývalého nárůstu využití dat potřebují firemní uživatelé výkonná výpočetní řešení, jež jim nabídnou škálovatelný a odolný výkon pro nejkritičtější aplikace. Nová řada procesorů Intel® Itanium® 9500 je více než dvakrát výkonnější oproti předchozí generaci, což z ní činí ideální řešení pro náročné pracovní úkoly dneška včetně analytických nástrojů, databází a rozsáhlé ERP (Enterprise Resource Planning) aplikace. Systémy postavené na procesorech Intel Itanium jsou provozovány ve více než 75 procentech předních světových společností napříč segmenty, jako jsou například letectví, energetika, vědy o životě nebo komunikace. S řadou procesorů Intel Itanium 9500 budou tato odvětví profitovat z nárůstu výkonu i zlepšení již tak špičkové spolehlivosti, dostupnosti a obsluhovatelnosti.

“Ve světě, v němž firmy ve snaze dosáhnout konkurenční výhody stále více spoléhají na IT, se více a více podnikových aplikací právem označuje jako „kritických”; tyto aplikace musí být neustále dostupné, musí být rychlé a extrémně spolehlivé. Právě pro tyto počítačové zátěže jsme vytvořili procesor Intel Itanium 9500,” říká viceprezidentka a generální manažerka divize pro datacentra a propojené systémy ve společnosti Intel Diane Bryantová. „Rodina procesorů Intel Itanium je postavena na zcela nové mikroarchitektuře a nabízí skutečně revoluční výkon. Jako taková je nejlepším důkazem úsilí společnosti Intel nabídnout nebývalou spolehlivost, dostupnost a škálovatelnost, které uspokojí nároky těchto kritických aplikací napříč všemi odvětvími.”

Výkon a propracovanost pěti „devítkových“ modelů

Procesory řady Intel Itanium 9500 obsahují 3,1 miliardy tranzistorů, což z nich dělá nejpropracovanější univerzální procesory všech dob. Podporují dvakrát více jader (8 místo 4) než procesory předchozí generace, kapacita on-die paměti činí až 54 MB a ve čtyřpaticové konfiguraci umožňují až 2 TB nízkonapěťových DIMM. Rychlost procesoru v nízkovýkonových konfiguracích se oproti předchozí generaci zvýšila o 40 procent. Nové kmitočty sahají od 1,73 GHz a úrovně 130 wattů až po 2,53 GHz a úroveň 170 wattů.

Nové procesory jsou dosud nejvýkonnějšími procesory řady Intel Itanium, nabízejí vysoce škálovatelnou instalaci a celosvětovou dostupnost pro datově náročné aplikace, u nichž jsou jakékoli prostoje naprosto nepřípustné. Mezi takové aplikace patří ERP, řízení dodavatelského řetězce a software pro řízení vztahů se zákazníky (CRM). 

Model modulárního vývoje nabízí vyšší flexibilitu 

V roce 2010 Intel představil svou strategii společné platformy, díky níž budou moci rodiny procesorů Intel Itanium a Intel Xeon využívat stejné součásti, jako jsou čipové sady, propojení a paměť. Tato strategie zajistí společnosti Intel schopnost plně využít všech předností Intel Itanium tak, aby z nich mohla profitovat i rodina procesorů Intel Xeon a naopak aby procesory Intel Itanium mohly profitovat z úspor pramenících z objemu výroby. Nový vývojový model „modulárního vývoje“ použije společnost Intel pro příští generaci procesorů Intel Itanium, kódově označovaných Kittson, a pro procesory Intel Xeon. Model rozšíří strategii společné platformy sdílením designových prvků na úrovni křemíkových částí a kompatibilitou patic. Díky tomu bude Intel moci nastoupit na ještě udržitelnější cestu uvádění nových procesorů Itanium na trh. Vedle toho budou výrobci moci vyvíjet jednu jedinou platformu základní desky pro obě architektury.

Podpora v odvětví

Procesory Intel Itanium se i nadále těší v počítačovém průmyslu výrazné podpoře u výrobců jako Bull, Hitachi, HP, Inspur a NEC. Podnikové aplikace jsou široce dostupné od řady dodavatelů, jako jsou Oracle, SAP, SAS, Sybase nebo Temenos. Jejich podpora jen podtrhuje snahu komunity zajistit úspěch ekosystému postaveného na procesorech Intel Itanium.

„Kritická IT infrastruktura disponující dostatečnou odolností, škálovatelností a vysokou dostupností je klíčovou podmínkou pro úspěch mnoha firem,“ říká Ric Lewis,viceprezident a prozatímní generální manažer divize Business Critical Systems při HP. „Posílení našeho portfolia HP Integrity a HP-UX o procesory řady Intel Itanium 9500 nabídne skutečně přelomový výkon, vyšší produktivitu a pomůže nám naplnit náš závazek pomáhat klientům chránit jejich investice.”

„Společnost NEC spolupracuje s Intelem přes patnáct let na výrobě firemních serverů postavených na procesorech Intel Itanium,“ prohlásil Kazuaki Iwamoto, viceprezident a generální manažer NEC Corporation. „Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout nové podnikové servery postavené na procesorech řady Intel Itanium, a věříme, že je ocení pro nasazení ve vysoce škálovatelných a kritických systémech.“

Cena a dostupnost

Procesory Intel Itanium řady 9500 jsou dostupné již nyní za ceny od 1350 do 4650 amerických dolarů při odběru 1000 kusů.

 

zdroj: tisková zpráva Mediakom

Pro psaní komentářů se přihlašte

PC novinky

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit