grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Mikrofyn ML 24 - rotační laser pro řízení strojů

Fakt, že laserové technologie pronikají do všech oborů lidské činnosti není žádnou novinkou. A nelze se tedy divit, že ani stavební výroba není vyjímkou. Stavební lasery patří k vysoce progresivním technologiím a jejich využívání je pro stavebnictví jednoznačných přínosem. Dá se říct, že stavební lasery se dnes využívají ve všech oblastech stavební výroby ve velmi širokém měřítku. Zvláště pak rotační lasery jsou přístroje, které při velkoobjemových zemních pracích přinášejí podstatné zvýšení přesnosti, rychlosti a tím i produktivity.

Rotační lasery Mikrofyn

Rotační lasery Mikrofyn patří již několik dekád ke světové špičce mezi výrobci stavebních laserů. Společnost má svůj výrobní závod a i vývojové centrum v Dánsku, odkud svoje přístroje dodává do celého světa. Hlavním znakem všech stavebních laserů Mikrofyn je jejich vysoká přesnost, spolehlivost a naprostá odolnost vůči prachu a vodě - IP68. Další, a ne nepodstatnou, výhodou je, že všechny stavební lasery této značky využívají stejnou dobíjítelnou baterii. Znamená to tedy, že pokud vlastníte více stavebních laserů Mikrofyn (i různých typů), nemusíte při jejich vkládání bádat, která baterie je ta správná. Jen pro informaci, standardní plně nabitá baterie zabezpečí provoz po dobu 30 hodin u potrubního laseru a i rotační laser může na jedno nabití pracovat až 20 - 30 dle typu hodin. stavebni laser

Snadná obsluha

Jak vám jistě potvrdí ti, kteří již stavební resp. rotační lasery využívají, ovládání přístrojů neklade žádné zvláštní nároky na obsluhu. Ve velké většině případů se přístroj upevněný na stativ či na jinou stabilní základnu a spouští se stiskem jediného tlačítka. Po zapnutí se přístroj sám urovná do roviny a začne vysílat laserový paprsek. Žádné ustavování pomocí stavěcích šroubů či dokonce podkládání přístroje není potřeba. Hlavním rozdílem je však fakt, že zatímco tradiční optické přístroje musí obsluhovat osoba obeznámená s odečítáním hodnot v přístroji a jejich následným zpracováním (+ jeden pomocník s měřickou latí), při ovládání laserové techniky je měření automatizované a je jej možné vykonávat jen jednou osobou. Za použití více přijímačů, nebo-li laserových senzorů, lze dokonce pracovat i na více místech zájmové oblasti současně.

Rotační laser Mikrofyn ML 24

Na pomyslný vrchol bychom ve výrobním programu společnosti Mikrofyn určitě zařadili rotační laser ML 24. Jde o všestranný rotační laser pro sklon ve dvou rovinách, který je určen pro automatizované řízení zemních mechanismů a pro velkoobjemové zemní práce. Jeho pracovní dosah je 800m a přesnost měřené roviny je 1,5mm na 30m - a to i ve sklonu. Rozsah nastavení sklonu je v obou osách ± 15%! Rotační laser Mikrofyn ML 24 je přístroj pro nejtvrdší podmínky, je s ním možné pracovat při teplotách od -20 °C to +55 °C. Pro pohodlnější ovládání je k tomuto laseru možné zakoupit i dálkový ovladač RC 24, který dovoluje plnohodnotné nastavování a řízení a to až ze vzdálenosti 60m.

Neváhejte a s pomocí rotačního laseru Mikrofyn ML 24 zvyšte svoji produktivitu a konkurenceschopnost.


zdroj: www.volneclanky.cz

Technicke aktuality

  • Auta všech druhů patří od nepaměti do počítačových her stejně, jako všemožné zbraně nebo zombie. Ale které auto je úplně nejpopulárnější?

  • Dosud se uvádělo, že se nový typ koronaviru přenáší především kašlem a kýcháním. Skupina vědců ale na schůzi v Bílém domě přestavila teorii, která naznačuje, že se vir může šířit i pouhým mluvením nebo dýcháním.

  • Emise kysličníku uhličitého mohou klesnout nejvíce od druhé světové války, neboť současná pandemie koronaviru v podstatě vyřadila z chodu světovou ekonomiku. Vyplývá to z odhadů vědců sdružených ve skupině Global Carbon Project, o nichž dnes informovala agentura Reuters. Pokles je ovšem podle nich spíše dočasný a nepředstavuje potřebnou strukturální změnu pro plnění klimatických cílů.

  • Tichomořský stát Nauru patří mezi poslední dvacítku zemí, kde ještě nebyl zaznamenán jediný případ nákazy koronavirem. Ostrovnímu státečku, který patří k nejméně navštěvovaným místům světa, nepochybně v tomto ohledu prospívá jeho izolovanost, přijal však také přísná preventivní opatření. Právě Tichomoří zůstane zřejmě před nákazou uchráněno nejdéle, říkají epidemiologové a demografové, které cituje BBC News.

  • Čína vydala nepodloženou studii o tom, že kočky mohou být přenašeči nemoci COVID-19. Samotné kočky, které se mezi sebou velmi rychle nakazily, ale prý byly bez zjevných příznaků. Odborníci ale tvrdí, že studie se nezakládá na realitě, protože čínští vědci záměrně nakazili domácí mazlíčky extrémně vysokou dávkou viru SARS-CoV-2.

  • Společnost Google začne ode dneška ve 131 zemích včetně Česka zveřejňovat všeobecné přehledy o tom, jak se vyvíjí návštěvnost veřejných míst. Údaje mají posloužit zdravotníkům v boji proti koronaviru. Google začne přehledy zveřejňovat nejprve na úrovni států a regionů, v dalších týdnech bude pracovat na možnosti zobrazit data za menší územní celky.

  • Je známo, že se první případ nákazy novým koroanvirem objevil loni v listopadu a do konce roku se objevoval pouze v Číně. Dosavadní studie ukázaly, že k šíření napříč světem došlo až letos. Nová zjištění ale naznačují, že se světem mohl šířit mnohem déle, než si vědci dosud mysleli.

  • Plíce kuřáka jsou podle lékařů více náchylné k infekcím včetně nového typu koronaviru, nemocní pak mají i těžší průběh. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se mohou nakazit i dotekem prstů na rty. V Česku je 3600 osob s laboratorně prokázanou nemocí COVID-29, mírně víc je mužů. Seniorů, mezi nimiž se vyšší podíl kuřáků, je asi 17 procent.

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit