grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Mikrofyn ML 24 - rotační laser pro řízení strojů

Fakt, že laserové technologie pronikají do všech oborů lidské činnosti není žádnou novinkou. A nelze se tedy divit, že ani stavební výroba není vyjímkou. Stavební lasery patří k vysoce progresivním technologiím a jejich využívání je pro stavebnictví jednoznačných přínosem. Dá se říct, že stavební lasery se dnes využívají ve všech oblastech stavební výroby ve velmi širokém měřítku. Zvláště pak rotační lasery jsou přístroje, které při velkoobjemových zemních pracích přinášejí podstatné zvýšení přesnosti, rychlosti a tím i produktivity.

Rotační lasery Mikrofyn

Rotační lasery Mikrofyn patří již několik dekád ke světové špičce mezi výrobci stavebních laserů. Společnost má svůj výrobní závod a i vývojové centrum v Dánsku, odkud svoje přístroje dodává do celého světa. Hlavním znakem všech stavebních laserů Mikrofyn je jejich vysoká přesnost, spolehlivost a naprostá odolnost vůči prachu a vodě - IP68. Další, a ne nepodstatnou, výhodou je, že všechny stavební lasery této značky využívají stejnou dobíjítelnou baterii. Znamená to tedy, že pokud vlastníte více stavebních laserů Mikrofyn (i různých typů), nemusíte při jejich vkládání bádat, která baterie je ta správná. Jen pro informaci, standardní plně nabitá baterie zabezpečí provoz po dobu 30 hodin u potrubního laseru a i rotační laser může na jedno nabití pracovat až 20 - 30 dle typu hodin. stavebni laser

Snadná obsluha

Jak vám jistě potvrdí ti, kteří již stavební resp. rotační lasery využívají, ovládání přístrojů neklade žádné zvláštní nároky na obsluhu. Ve velké většině případů se přístroj upevněný na stativ či na jinou stabilní základnu a spouští se stiskem jediného tlačítka. Po zapnutí se přístroj sám urovná do roviny a začne vysílat laserový paprsek. Žádné ustavování pomocí stavěcích šroubů či dokonce podkládání přístroje není potřeba. Hlavním rozdílem je však fakt, že zatímco tradiční optické přístroje musí obsluhovat osoba obeznámená s odečítáním hodnot v přístroji a jejich následným zpracováním (+ jeden pomocník s měřickou latí), při ovládání laserové techniky je měření automatizované a je jej možné vykonávat jen jednou osobou. Za použití více přijímačů, nebo-li laserových senzorů, lze dokonce pracovat i na více místech zájmové oblasti současně.

Rotační laser Mikrofyn ML 24

Na pomyslný vrchol bychom ve výrobním programu společnosti Mikrofyn určitě zařadili rotační laser ML 24. Jde o všestranný rotační laser pro sklon ve dvou rovinách, který je určen pro automatizované řízení zemních mechanismů a pro velkoobjemové zemní práce. Jeho pracovní dosah je 800m a přesnost měřené roviny je 1,5mm na 30m - a to i ve sklonu. Rozsah nastavení sklonu je v obou osách ± 15%! Rotační laser Mikrofyn ML 24 je přístroj pro nejtvrdší podmínky, je s ním možné pracovat při teplotách od -20 °C to +55 °C. Pro pohodlnější ovládání je k tomuto laseru možné zakoupit i dálkový ovladač RC 24, který dovoluje plnohodnotné nastavování a řízení a to až ze vzdálenosti 60m.

Neváhejte a s pomocí rotačního laseru Mikrofyn ML 24 zvyšte svoji produktivitu a konkurenceschopnost.


zdroj: www.volneclanky.cz

pojisteni slevovy kupon

Technicke aktuality

  • New York - Gigant na poli sociálních sítích vždy stavěl svou politiku na tom, že je zdarma a pro všechny. Teď ale Facebook testuje skupiny, kde by lidé za členství platili měsíční poplatky ve výši několika stovek korun za jednu.

  • Melbourne - Vědecké výzkumy v Dánsku zjistily, že odstranění krčních či nosních mandlí nenese žádné pozitivní výsledky. Pacient po operaci je častěji vystaven alergiím, nachlazením či infekčním nemocem krku a nosních dutin. Jelikož dnešní zdravotnictví nepovažuje tyto orgány za nezbytné, odstranění mandlí se praktikuje velmi často, nejvíc ale u malých dětí.

  • Mys Canaveral - Prachová bouře na Marsu už zasáhla celou rudou planetu. Nevlídné podmínky před více než týdnem přiměly robotické vozítko NASA Opportunity, aby se přepnulo do úsporného režimu.

  • New York - Všechny planety ve vesmíru mají jedno společné. Bez ohledu na svou velikost, povrch a vzdálenost od nejbližší hvězdy se otáčejí kolem své osy. Je to dáno gravitací po Velkém třesku, který všechny planety vymrštil do vesmíru. Podobně jako dětská káča se ale rotace planet postupně zpomaluje, a Země není výjimkou. Co se stane, až se naše planeta přestane točit kolem své osy úplně? Lidstvo zasáhne zkáza, kterou nebude mít šanci přežít.

  • Praha - Česká nanodružice VZLUSAT-1 do kosmu zamířila loni 23. června a stále funguje. Původní životnost se přitom odhadovala na pár měsíců. Družice mimo jiné měří radiaci a testuje kompozitní materiál pro radiační stínění.

  • Karlovy Vary - Jasný bolid mohli Češi letos pozorovat už potřetí. Na obloze se naposledy objevil v pátek večer. Při letu se rozpadal a velká většina jeho hmoty se v době průletu spotřebovala. Úlomky by mohly být na Karlovarsku.

  • Kalifornie - Společnost Google využívá své technologie v různých oblastí, jednou z nich teď bude nově i zdravotnictví. "Digitální medicína pomůže lip pochopit lidské procesy, začne se zaměřovat na datovou analýzu těla a na základě těchto dat zjistí, kdy daný jedinec zemře," říká ve své studii vědecký server nature.com.

  • Washington - V roce 1988 americký vědec James Hansen jako jeden z prvních veřejně upozornil Kongres USA na to, že globální oteplování nebylo podceněno – průměrná teplota Země aktivně roste. Ekolog byl přesvědčen, že svět musí aktivně bojovat prosti klimatické změně a jeho úsilí bylo startovacím bodem v boji o zachránění stabilní průměrné teploty na planetě. Hansen se rozhodl, že ekologický aktivismus bude efektivní jenom v tom případě, jestli bude směrovat k politice.

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit