grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Největší ruské kolo bude v New Yorku

Foto: SITA/AP Foto: SITA/AP

V New Yorku by se v průběhu tří let mělo kroutit nejvyšší ruské kolo světa. Kolem 190 metrů vysoká turistická atrakce by měla být dokončena v průběhu roku 2015 a své místo zaujmout na Staten Islandu, informoval starosta města Michael Bloomberg.


Ruské kolo bude podle slov starosty vyšší než Singapur Flyer v Singapuru (165 metrů), jako Londýnské oko, i jako plánovaný High Roller v Las Vegas. Bude na něm zavěšených 36 kabin a během půlhodinových jízd denně přepraví až 30 tisíc lidí.ruske kolo

Již dnes se na bezplatné kompetencí směrem na Staten Island přepraví každý den asi dva miliony turistů, aby mohli obdivovat Sochu svobody z blízka. New York Wheel, který nabídne výhled na panorama Manhattanu, newyorský přístav i Sochu svobody, přibude v průběhu tří let.

"Newyorské kolo bude jiné, než ostatní atrakce v New Yorku - dokonce jiné, než jakékoliv jiné na planetě," uvedl starosta Bloomberg o atrakci, do které podle odhadů investují 230 milionů dolarů. Kolem ruského kola by měl později vyrůst i hotel a nákupní centrum.

 

zdroj: www.welt.de

Pro psaní komentářů se přihlašte
Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit