grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Ojetá vozidla výsledky kontrol - 2014

Kontrolní akce zaměřená na nabídku a prodej použitých motorových vozidel měla ověřit, jakým způsobem prodávající poskytují informace o jejich vlastnostech, zejména počtu ujetých kilometrů, a také jak spotřebitele informují o podmínkách uzavření kupní smlouvy na vozidlo, včetně možnosti platby prostřednictvím spotřebitelského úvěru. Již průběžné výsledky kontrol prokázaly při nabídce a prodeji ojetých motorových vozidel závažné nedostatky – zejména jednání prodávajících v rozporu s požadavky odborné péče, neboť neposkytovali pravdivé údaje např. o stavu vozidla, počtu předchozích majitelů či skutečném počtu najetých kilometrů.

auto dvere

 

Zobrazeno: 1120

Číst dál: Ojetá vozidla výsledky kontrol - 2014

Euronics buduje největší síť výdejních míst

EuronicslogoV prodejně nejsilnějším období roku zavádí Euronics novou službu pro zákazníky svého e-shopu. Ten byl spuštěn v létě 2012. S více jak 150 prodejnami je Euronics největší sítí elektroprodejen v České republice a nabízí se tedy možnost vytvořit i nejrozsáhlejší síť výdejních míst. "V současné chvíli je na e-shop napojeno 64 prodejen a postupně budeme zapojovat i další. Při vyzvednutí zboží na prodejně získá zákazník oproti jiným e-shopům nadstandardní servis. Zboží si může při převzetí prohlédnout, vyzkoušet za asistence prodavače, který mu poradí s instalací a nastavením. Odpadá i platba převodem, která v některých případech prodlouží dobu dodání, protože zboží je hrazeno až na prodejně při osobním odběru," vypočítává výhody nového způsobu odběru mluvčí Euronics Bohuslav Komín.

Zobrazeno: 1037

Číst dál: Euronics buduje největší síť výdejních míst

Prodávali laminát namísto uhlíkových vláken

kontrolaS dalším případem, kdy prodávající poskytl spotřebiteli klamavé informace jak o materiálovém složení výrobku, tak i o podmínkách prodeje, se setkali při kontrole e-shopu jihomoravští inspektoři ČOI. „Vycházkovou hůl, u které měl spotřebitel pochybnosti, že má deklarované vlastnosti, jsme odebrali k odzkoušení v laboratoři. Posudek potvrdil podezření spotřebitele, že se nejedná o karbonovou hůl, neboť její výztuž obsahovala skleněná, nikoliv uhlíková vlákna. Za nepravdivé informace o materiálovém složení výrobku a další klamavé obchodní praktiky je s provozovatelem e-shopu vedeno správní řízení,“ řekla MVDr. Tatiana Neuhybelová, ředitelka inspektorátu ČOI se sídlem v Brně.

Zobrazeno: 1556

Číst dál: Prodávali laminát namísto uhlíkových vláken

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit