grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

4. ročník mezinárodní konference NANOCON 2012

23. - 25. října 2012 proběhne na hotelu Voroněž I v Brně 4. ročník mezinárodní konference NANOCON 2012.

www.freedigitalphotos.net

ZAMĚŘENÍ KONFERENCE

Nanomateriály - příprava, vlastnosti, charakterizace. Aplikace nanotechnologií v průmyslu, životním prostředí,  medicíně a biotechnologiích. Vliv nanomateriálů na životní prostředí a zdraví lidí, metrologie a standardizace nanomateriálů. Konference bude zahájena plenárním zasedáním, kde vystoupí významné osobnosti z ČR a zahraničí zabývající se výzkumem a aplikacemi nanomateriálů.

Tématické okruhy konference:

PLENÁRNÍ SEKCE

SEKCE A - PŘÍPRAVA A VLASTNOSTI NANOSTRUKTUR

Syntetické postupy a studium vlastností všech typů nanomateriálů (0D-3D) – např. kvantové tečky, nanoprášky, funkcionalizované nanočástice, nanokompozity, uhlíkové nanostruktury, grafen, nanovlákna, tenké filmy, nanovrstvy, koloidní systémy

SEKCE B - PRŮMYSLOVÉ A ENVIRONMENTÁLNÍ APLIKACE NANOMATERIÁLŮ

Aplikace v katalýze, fotokatalýze; povlaky a nátěry, nanofiltrace, nanoelektronika, nanofotonika, senzory, atd.
aplikace ve stavebnictví, energetice, chemickém, textilním a spotřebním průmyslu; čištění vod a ekologické aplikace

SEKCE C - BIONANOTECHNOLOGIE, NANOMATERIÁLY PRO MEDICÍNU

Antibakteriální materiály a prostředky, biosenzory, biokatalyzátory, biochemické aplikace, biogenní nanomateriály.
Cílená doprava léčiv, tkáňové inženýrství, diagnostika, molekulární analýza, protinádorová terapie, nanoimplantáty, značení a separace buněk, aj.

SEKCE D - OCHRANA ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, TOXICITA NANOMATERIÁLŮ

Vliv nanomateriálů na životní prostředí a zdraví lidí, bezpečnostní rizika spojená s výrobou, aplikací a transportem nanomateriálů
řízení rizik, monitoring, toxicita a ekotoxicita nanomateriálů, bezpečný a zodpovědný výzkum, přístup EU a ČR

SEKCE E - STANDARDIZACE, METROLOGIE A CHARAKTERIZACE NANOMATERIÁLŮ

Definice, měřicí a zkušební metody, tvorba norem, nové metody a přístupy k charakterizaci nanomateriálů

POSTEROVÁ SEKCE

Přijímají se postery zaměřené na nanotechnologie a nanomateriály bez omezení

 

O výsledcích konference vás budeme informovat.

 

Novinky - věda a technika

  • Co má společného mops nebo čivava s vlkem? Na první pohled asi skoro vůbec nic. Přesto je spojuje stejná historie. Psi všech plemen se vyvinuli z vlka. Nejnovější genetické výzkumy odhalují zajímavé detaily.

  • Jules Verne v mnoha svých románech předběhl dobu a předpověděl nejrůznější vědecké novinky. Jak ovšem prokázal knihou Ocelové město, skvělou intuici měl i v oblasti politiky a mezinárodních vztahů. Příběh německého profesora budujícího válečnou mašinérii tak až nepříjemně přesně odpovídá tomu, co se mělo v následujících desetiletích v Evropě odehrát.

  • Už za pár dní nás čeká unikátní podívaná na noční obloze. Tedy pokud bude jasno. V pátek 27. července by mělo nastat nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Nedaleko od zatmělého Měsíce navíc vynikne neobvykle jasný Mars.

  • Výraz tváře se často označuje jako okno do duše. Nakolik četba výrazu pomáhá v psychiatrické diagnostice? Jak se výraz v mozku zpracovává?

  • Vladimír Kolařík spolu se svými spolupracovníky uvedl do života nejmenší prozařovací elektronový mikroskop na světě. Téměř 50 let byl v úzkém kontaktu s profesorem Arminem Delongem, vůdčí osobností brněnského Ústavu přístrojové techniky Akademie věd. Založil firmu, která nese jeho jméno. Kromě toho je taky členem hnutí Rotary. Více se dozvíte v dokumentu Neviditelný svět Vladimíra Kolaříka.

  • Afrika byla v 19. století v kurzu. Na její mapě stále zůstávalo mnoho neznámých míst. Černý kontinent sliboval zdánlivě nekonečnou zásobárnu nerostných surovin i lidských zdrojů. Není divu, že si ji jako dějiště pro jeden ze svých nejúspěšnějších románů vybral Jules Verne. Své hrdiny ji nechal prozkoumat bezpečně seshora, z balónu. Byl by ale vůbec přelet Afriky balónem možný? Co na zápletku říká současná fyzika?

  • Vymře jednou lidstvo? Zatím nevíme. Jisté je, že po každé epizodě velkého vymírání živočichů se otevírá prostor pro nové druhy, které se daným podmínkám lépe přizpůsobí. Až vymření dinosaurů, vládců druhohor, tak pomohlo savcům vyjít na denní světlo. Do té doby se především ukrývali v temných zákoutích, napovídají tomu vědecké studie.

  • Kdesi v zaostalé Transylvánii, zemi upírů a vyvrhelů, se nachází tajemný hrad s neznámým nájemcem. Zhmotňuje se v něm oživlý obraz krásné operní divy, bouří se vášnivá mužská srdce a dějí se podivuhodné věci. Do červené knihovny má ale Vernův Tajemný hrad v Karpatech na míle daleko. Děj je perfektně promyšlený a i z pohledu současných vědců – fyziků, geologů, muzikologů – se dají všechny zápletky logicky vysvětlit.

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit