grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Současné trendy v kybernetice a robotice představili odborníci z ČVUT

Přes třicet zástupců akademické, průmyslové i státní sféry se v úterý 8. dubna 2014 setkalo na semináři agentury CzechInvest nazvaném „Kam kráčí výzkum a vývoj v kybernetice a robotice?“. Vystoupili na něm přední odborníci této oblasti z Českého vysokého učení technického (ČVUT) v čele s profesorem Vladimírem Maříkem.

cvut

„Šlo o první ze série seminářů, jejichž cílem je zpopularizovat užitečné vědecké výsledky u zástupců českého průmyslu, z nichž někteří projevují o současný český výzkum stále pouze malý zájem,“ vysvětluje Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest.

 

Účastníci semináře si vyslechli zajímavé prezentace z oblastí kognitivní robotiky, agentních technologií, biomedicíny či asistivních technologií. Následovala debata zaměřená právě na převádění výsledků výzkumu do praxe a nutnost zlepšení komunikace mezi akademickou a aplikační sférou.

„Přenos poznatků z akademické sféry do tržního prostředí je možný pouze za předpokladu, že spolu budou obě strany intenzivně komunikovat, k čemuž právě tento seminář agentury CzechInvest značnou měrou napomohl,“ říká profesor Vladimír Mařík z pražského ČVUT.

 

 zdroj: tisková zpráva agentury CzechInvest

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Aktuality MŠMT ČR

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit