grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

US - ekonomika vytvořila 192 000 nových míst, míra nezaměstnanosti zůstala na 6,7%

ilustrační foto zdroj: www.freedigitalphotos.net autor:  jscreationzs ilustrační foto zdroj: www.freedigitalphotos.net autor: jscreationzs

Podle vládních statistik americká ekonomika jako celek v březnu vytvořila celkem 192 000 nových pracovních míst, oproti 197 000 z února a oproti trhem očekávaným 200 000 míst. Celkové rozpětí odhadů se pohybovalo od 150 000 - 275 000. Únorová data byla vzestupně revidována o dalších 37 000 nových pozic.

 

V průběhu loňského roku ekonomika vytvářela měsíčně v průměru 194 000 nových míst oproti 186 000 v roce 2012..

Míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala na 6,7%, což odpovídalo odhadům. Celkový počet pracujících se dostal na 116,1 miliónu a poprvé se tak dostal nad předkrizový vrchol. Americké ekonomice se v průběhu jejího oživení podařilo umazat již více jak 8 miliónů z 8,5 miliónu ztracených v průběhu recese. Soukromý sektor vytvořil v březnu 192 000 nových míst oproti únorovým 188 000. Výrobní sektor redukoval stavy o 1 000 míst oproti únorovému přírůstku 19 000.
Stavebnictví vytvořilo 19 000 nových pozic, maloobchod dalších 21 300. Počet částečných úvazků se zvýšil o 28 500.

 

zdroj: www.kurzy.cz

 Tento článek podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko

Pro psaní komentářů se přihlašte

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Ekonomicke aktuality

  • Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by ráda udržela schodek státního rozpočtu v roce 2022 pod 400 miliardami. I tak půjde zřejmě o druhý nejhorší deficit v historii České republiky. Ministerstvo právě pracuje na první verzi, kabinet ji projedná v červnu. K prioritám patří další přidávání důchodcům i učitelům, víc peněz do zdravotnictví i na obranu. Výrazné úspory, po nichž volá hlavně pravicová opozice, vláda nechystá.

  • Vláda amerického prezidenta Joea Bidena představila návrh rozpočtu na rok 2022, který stvrzuje ostrý odklon od Bidenova předchůdce Donalda Trumpa. Rozpočet ve výši 1,5 bilionu dolarů (32,8 bilionu korun) znamená zvýšení základního financování proti současnému roku o osm procent. Zahrnuje zvýšení výdajů na boj proti změnám klimatu a násilí páchanému střelnými zbraněmi. A počítá s dalšími miliardovými investicemi do veřejné dopravy a sanace životního prostředí.

  • Náhradní díly na domácí spotřebiče mají být podle nové evropské směrnice dostupné ještě deset let po ukončení prodeje, a to patnáct dnů od objednání. Zároveň by měly jít vyměnit s použitím běžných nástrojů. Měl by tedy být konec složitému shánění součástek z druhovýroby nebo použitých částí v dobrém stavu, když se porouchá například hradlo v zánovním, ale již nevyráběném televizoru.

  • Liberecký kraj je regionem, který se proslavil například sklářstvím nebo výrobou šperků na Jablonecku a i na tato odvětví měla velký dopad současná koronavirová krize. Například výrobci bižuterie zatím ale ve velkém propouštět nemuseli, hlavně díky velkým zahraničním e-shopům. Ke kraji ale neodmyslitelně patří také automobilový průmysl nebo cestovní ruch, a ten už byl poznamenaný významněji. Ekonomickým dopadům pandemie se věnuje pořad SeČTeno, tentokrát z Libereckého kraje.

  • Náš obor je sexy a technologie jsou budoucnost, říká podnikatel Josef Průša, který uspěl v anketě EY Podnikatel roku. Mluví o 3D tisku, o který se začal zajímat před jedenácti lety. Loni přišel s nápadem vyrobit ochranné obličejové štíty, které se staly jedním ze symbolů zápolení s pandemií. V Byznysu ČT24 zakladatel firmy Prusa Research řekl, že chce v lidech probudit lásku k technologiím.

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit