grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

CzechInvest otevřel zahraniční zastoupení v Koreji

V Soulu to oznámili společně premiér Bohuslav Sobotka a generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Agentura CzechInvest rozšířila síť svých zahraničních zastoupení. Otevření korejské pobočky dnes oficiálně oznámili premiér Bohuslav Sobotka a generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera u příležitosti setkání s korejskými partnery a podnikateli v Soulu.

„Potřeba zřídit nové zastoupení CzechInvestu vznikla díky úspěšně se rozvíjejícím vztahům s Koreou a silnému investičnímu potenciálu této země,“ konstatuje ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Už loni společnosti Nexen Tire a Hyundai Mobis oznámily významné investice v České republice a brzy můžeme očekávat další,“ dodává.

 

„Zahraniční zastoupení v Koreji pomůže užší a intenzivnější komunikaci s našimi stávajícími i potenciálními partnery. Je potvrzením našeho zájmu o dobré vztahy mezi Českou republikou a Koreou v oblasti investic,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Své první zahraniční zastoupení založil CzechInvest v roce 1994 v Londýně. Aktuálně působí v šesti klíčových destinacích po celém světě, vedle Velké Británie také na východním i západním pobřeží USA, v Německu, Japonsku a Číně. Hlavním úkolem těchto zastoupení je zprostředkování nových investičních projektů do České republiky, ale také poskytování zpětné vazby centrále o investiční situaci daného regionu, jeho potenciálu, sektorových možnostech a podobně.

Sedmé zastoupení v Koreji povede Martin Jírovec, který dříve pracoval pro českou kancelář korejské vládní agentury pro rozvoj obchodu a investic KOTRA. V souvislosti se zahájením činnosti nové kanceláře, která bude sídlit v prostorách zdejšího českého velvyslanectví, spustila agentura CzechInvest také korejskou jazykovou mutaci svých webových stránek www.czechinvest.org/ko

zdroj: tisková zpráva agentury CzechInvest

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Ekonomicke aktuality

  • Americký republikánský senátor Marco Rubio chce, aby vláda prezidenta Spojených států Donalda Trumpa prověřila bezpečnostní dopady prodeje firmy Central European Media Enterprises (CME) společnosti PPF českého miliardáře Petra Kellnera. Důvodem jsou vazby PPF na Čínu, informovala agentura Reuters. Americký telekomunikační gigant AT&T, který v CME drží většinový podíl, Rubiovu žádost zatím nekomentoval. Skupina PPF se vůči Rubiovi ohradila. O návrhu prodeje CME do rukou PPF budou ve čtvrtek na mimořádné valné hromadě hlasovat akcionáři mediální společnosti CME.

  • Koronavirus, který se rozšířil z čínského Wu-chanu do celého světa, a nemoc Covid-19, kterou způsobuje, je sice především zdravotní hrozba, ale může být i hrozbou pro světovou ekonomiku. Jaké přesně bude mít následky, na tom se experti neshodnou. Dosud se virus objevil ve čtyřech z dvanácti největších ekonomik světa. Velké riziko představuje pro cestovní ruch či pro pohyb zboží.

  • Plošná aplikace jedu proti hrabošům je podle zemědělců jediná možnost, jak je hubit. V lednu ji ministerstvo sice znovu povolilo, zatím se ale neaplikuje. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) bude udělovat povolení, ale pouze individuálně a po posouzení situace na konkrétních pozemcích. Přemnožení hraboši polní se na Moravě vyskytují zhruba v osmdesáti procentech ozimů, loni v listopadu to byla polovina.

  • Dlouhodobé vyhlídky veřejných financí v České republice se v důsledku stárnutí populace zhoršují, v pravidelné analýze hospodářské a sociální situace Česka to ve středu uvedla Evropská komise. Zároveň poukázala na nedostatečné kroky k zajištění dlouhodobé rozpočtové udržitelnosti penzijního a zdravotního systému.

  • On-line obchody s potravinami navyšují zásoby kvůli případnému výskytu koronaviru v České republice. Některé zboží už úplně vyprodaly. Zájem je především o trvanlivé potraviny a dezinfekce. České televizi to potvrdili zástupci obchodů Rohlík.cz a Košík.cz. Lékárny i internetové obchody pak hlásí opět vyprodané roušky a respirátory. 

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit