grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

Chyba
  • Chyba při nahrávání kanálu
A+ A A-

Potenciál nanotechnologií představila konference ČESKO JE NANO

V Lichtenštejnském paláci v Praze se 24. března konala konference ČESKO JE NANO, na které se představili přední čeští experti, propagátoři a podnikatelé v nanoprůmyslu.

 

PB nanoKonferenci pořádal úřad vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka spolu s Asociací nanotechnologického průmyslu ČR. „České republice patří v oblasti nanotechnologií řada patentů. Ale veřejnost o tom bohužel ví málo. Nemluvě o tom, že za našimi hranicemi jsou úspěchy českých vědců v oblasti nanotechnologií prakticky neznámé. To musíme změnit. Musíme v zahraničí propagovat Českou republiku jako nano velmoc. V projektu Česko je nano tak jde i o návrat ekonomické hrdosti občanům naší země,“ uvedl vicepremiér Bělobrádek.

Čeští vědci patří v oblasti nanotechnologií k průkopníkům a dá se očekávat rozmach těchto technologií v řadě průmyslových oblastí. „Česká republika dostala šanci vrátit se do pozice leaderů světového průmyslu, kde jsme kdysi byli,“ upozornil předseda Asociace nanotechnologického průmyslu Jiří Kůs. Význam nanotechnologií a jejich budoucí ekonomický potenciál vyzdvihl také zástupce generálního ředitelství pro výzkum a inovace EU Christos Tokamanis.

Využití nanotechnologií v praxi prezentovali výrobci na konferenci například ukázkou antialergických lůžkovin, hydrofilních nástřiků či anorganických nanovláken.

Česko je nano je popularizační a vzdělávací projekt na podporu nanotechnologického průmyslu v ČR. Cílem je propagace českých vynálezů a výrobků v oblasti nanotechnologií a podpora jejich širšího využití.

 

Zdroj: tisková zpráva KDU-ČSL

 

Novinky - věda a technika

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit