grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

Chyba
  • Chyba při nahrávání kanálu
A+ A A-

První žárovka z grafenu v prodeji již letos

Žárovka z grafenu je první komerční produkt ze zázračného materiálu grafenu, který bude v prodeji již v průběhu tohoto roku.

Odborníci předpovídají, že grafenová žárovka sníží spotřebu energie o 10% a vydrží svítit několik let a to všechno díky vynikající elektrické vodivosti, kterou se vyznačuje tento materiál. Náklady na výrobu grafénových žárovek budou pravděpodobné o něco menší, než na výrobu LED žárovky.

ScreenShot youtube grafen 001

Na vývoji žárovek pracujících s využitím grafenu spolupracovala společnost vyrábějící osvětlení s University of Manchester.

Grafen je nejtenčí materiál na světě. Jeho struktura se skládá z jediné vrstvy atomů uhlíku, který má jedinečné mechanickýé a fyzikální vlastností. Materiál je ideální pro spoustu aplikací téměř ve všech oblastech života: od kondenzátorů nové generace, senzorů pro detekci výbušnin a čtecí zařízení DNA záznamu, neprůstřelných vest až po antikorozní barvy. Jednou z oblastí, ve které způsobí grafen převrat může být lékařství. S rozvojem  nanotechnologií se jeví jako ideální materiál pro použití při léčení rakoviny a Parkinsonovy choroby.

Grafen je stokrát pevnější než ocel, ale mnohem flexibilnější a hydrofobní. Kromě toho, že má antibakteriální vlastnosti, je transparentní, vede elektřinu lépe než měď a stříbro a přenese elektrony stokrát rychleji, než křemík.

 

video zdroj : youtube.com

 

Zdroj: University of Manchester

Houseboats.cz - návrh, výroba a prodej Hausbótů

  

hausbot

 

Více na www.houseboats.cz

 

Novinky - věda a technika

Copyright © 2010-2020 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit