grafen.cz technický portál grafen.cz - to jsou nejen nové technologie

A+ A A-

Írán: Lhůta pro dohodu se prodlouží o 3 měsíce, ruský MZV Lavrov se vrací na jednání = šance na dohodu jsou reálné

Ropný trh si dnes všímá především informací o tom, že ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov se dnes vrátí na jednání mocností s Íránem poté, co tato jednání včera opustil s komentáři v tom smyslu, že je placený za jiné věci, které se na jednání neodbývají a proto se přesune jinam.

Oznámení návratu si pak velká část trhu vykládá jako signál možného či pravděpodobného dosažení celkové dohody. Podle agenturních zpráv bude po jeho návratu vydáno oficiální prohlášení z jednání, které bude obsahovat především prodloužení časové lhůty zhruba o 3 měsíce tzn. do konce června. Podle Lavrova je možné očekávat rámcovou dohodu, pokud žádná ze stran nepřijde s nějakými novými požadavky.

Ropa reaguje a tyto zprávy a na současné posilování dolaru pokračujícím poklesem.

 

1.gifa

 

 

 zdroj: www.kurzy.cz

 Tento článek podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko

Pro psaní komentářů se přihlašte

Ekonomicke aktuality

  • Italská centrální banka umístila kvůli rostoucím kapitálovým ztrátám pod zvláštní správu družstevní banku Popolare di Bari, největší banku na jihu. Centrální banka rozpustila správní radu finančního ústavu a ustanovila dva zvláštní komisaře, kteří ji budou řídit.

  • Návrat mozků do Řecka, to je název nového programu vlády premiéra Kyriakose Mitsotakise. Má oživit ekonomiku a přilákat domů mladé vysokoškolsky vzdělané Řeky, kteří odešli ze země kvůli ničivým dopadům finanční krize. Jen v roce 2016 Řecko opustilo 34 tisíc lidí ve věku 20 až 30 let. Atény teď chtějí využít potenciálu mladé generace, o kterou přišly. A vláda má prosté řešení – nabízí jim nadprůměrný plat.

  • Čína a USA dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to v pátek představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží.

  • Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek, informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident řekl už v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

  • Pro český byznys znamená podle oslovených expertů výsledek britských parlamentních voleb konec nejistoty a dobrou zprávu. Na druhou stranu pro průmysl bude teď klíčové, jakou konkrétní podobu dostane vzájemný obchod, cla a kvóty na dovoz zboží. Zástupci firem a jejich svazů tak doufají, že v souvislosti s brexitem dojde nakonec k rozumnému kompromisu.

Copyright © 2010-2018 grafen.cz - všechna práva vyhrazena

Přihlásit nebo Registrovat

PŘIHLÁSIT SE

Registrovat

Registrace uzivatele
nebo Zrušit